Header image

PRODUKTY AFROPLANTS

header image 2
 
|| DOMŮ ||KONTAKT ||CENÍK ||PŘÍPRAVKY ||BIOREZONANCE ||ODVYKÁNÍ KOUŘENÍ ||BALÍČKY ||ZAJÍMAVÉ ODKAZY||
 
  Produkty řady Afroplantsmůžete objednávat zde: www.afroplants.cz
       
 

Produkt je získáván ze suché dužiny plodu ze stromu baobab, který je symbolem afrického Sahelu. Takto získaný výrobek je stoprocentně přírodní a pochází z ekologicky nezatížené přírody. Je ceněn a používán pro různé zdravotní, nutriční a jiné výhody a účinky. Má silné antioxidační účinky, vysoký podíl rozpustné vlákniny s prebiotickými účinky,  protizánětlivé účinky, vysoký obsah vitaminu C, příznivě působí při diabetu. Složení produktu (jednoduché cukry, minerální látky a vitamíny) příznivě ovlivňuje proces stárnutí a podílí se na dalších zdravotně terapeutických a preventivních účincích.
V EU je tento produkt povolen jako "Nová přísada potravin" (Doplněk stravy)

 
       
 

Jedná se o stoprocentně přírodní produkt, složený z dužniny plodů baobabu (2/3) a sušených nepražených kakaových bobů (1/3). Pro své vlastnosti a obsah látek je tento produkt vhodný pro rychlé doplnění energie, ať již při sportu, namáhavé práci, případně jiné fyzické námaze. Zlepšuje energetickou kondici uživatele, který následně snadněji překonává fyzickou námahu. Tato kombinace má zvýšené antioxidační a povzbuzující účinky pro organismu.
V EU je povoleno jako „Nová potravina“ (doplněk stravy).

 
       
 

Tento produkt je složen ze sušené dužniny plodu baobabu (80%) a sušených drcených kávových bobů (20%). Je stoprocentně přírodní a je vhodný pro rychlé osvěžení hlavně při psychické námaze či preventivně proti psychické únavě. Jelikož kávová zrna jsou pouze sušená a ne pražená, nedochází u nich ke změnám, takže jsou v nich zachovány všechny původní látky. Produkt působí preventivně proti vzniku onemocnění na diabetes, napomáhá při redukci tukové tkáně a důležité je i jeho využití jako energetického zdroje organismu. Baobab se zelenou kávou je vhodný pro lidi se zvýšenou psychickou zátěží.
V EU je povoleno jako „Nová potravina“ (doplněk stravy).

 
       
 

Kakaovník obyčejný roste většinou v subtropických a tropických oblastech. U nás je známý hlavně jako základní surovina pro výrobu čokolády. Využívají se z něj převážně kakaové boby, které jsou v plodu kakaa (ořech). Tento produkt, „Sušené kakaové boby“ je ve stoprocentní přírodní formě – plody jsou sušené na slunci, nepražené a proto si zachovávají původní přirozené vlastnosti a složení. V tomto stavu byla prokázána vysoká nutriční hodnota (bílkoviny, vápník, železo, riboflavin). Ze zdravotních výhod je to podpora kardiovaskulárního systému, snížení LDL cholesterolu, antidepresivní a euforické účinky (triptofan), povzbuzující účinky (theobromin), rychlé doplnění energie po požití, pocit energetické dostatečnosti a svěžesti u starších lidí. Významné jsou také antioxidační účinky kakaa.
V EU je povoleno jako „Nová potravina“ (doplněk stravy).

 
       
 

Africké mango / Zelená káva: Tento produkt je složen z manga 60% a sušených zelených kávových bobů 40%. Tento produkt je 100% -ně přírodní. V sušených zrnech nedochází ke změnám, přičemž jsou původní látky v zrnech zachovány.
Africké mango
Výzkum ukázal, že africké mango obsahuje vysoké množstí rozpustné vlákniny, která zpomaluje vstřebávání cukru do krve. Rozpustná vláknina se také váže na žlučové kyseliny, které jsou následně vylučovány z organismu. To přinutí játra zvýšit metabolismus tuků a cholesterolu, produkovat více žlučových kyselin, což vede k následnému spalování uložených tuků, ke snížení hladiny cholesterolu. Konečně byl také pooztorovaný nárůst hladiny leptinu v těle - hormon zodpovědný za treguláciu chuti k jídlu.
Zelená káva
Zelená kávová zrna (boby) pocházejí z více druhů kávovníků. Nejvíce pěstovaných v různých částech světa je Kávovník arabský (arabica) a druh Robusta. Využívají se zejména semena plodů (boby) kávovníků.
Podobně jako u zelených čajů se v semenech (bobech) zelené kávy vyskytují různé zdraví prospěšné látky a fytosloučeniny, hlavně antioxidanty, proteiny, olejové složky, nenasycené a jiné mastné kyseliny, polyfenoly, vzácné cukry a další fyto sloučeniny.

 
       
 

Tento produkt je složen z pražené kávy 80% a sušených zelených kávových bobů 20%. Tento produkt je 100%-ně přírodní. V sušených zrnech nedochází ke změnám, přičemž jsou původní látky v zrnech zachovány.

Zelená kávová zrna (boby) pocházejí z více druhů kávovníků. Nejvíce pěstovaných v různých částech světa je Kávovník arabský ( arabica ) a druh Robusta . Využívají se zejména semena plodů ( boby ) kávovníků. Podobně jako u zelených čajů se v semenech ( bobech ) zelené kávy vyskytují různé , zdraví prospěšné látky a fytozlúčeniny a to hlavně antioxidanty, proteiny, olejové složky, nenasycené a jiné mastné kyseliny, polyfenoly , vzácné cukry a další fyto sloučeniny.

Působení a účinky zelené kávy

Zelená káva obsahuje významné látky , které se dají zařadit mezi antioxidanty a polyfenolické sloučeniny . Jednou z těchto významných látek , které jsou obsaženy v zelených zrnech kávy ( nepražené ) je kyselina chlorogenová ( CGA ) u jejíž poslední výzkumy zjistily příznivé působení při inhibování uvolňování glukózy v těle a zlepšení metabolismu resp. spalování tuků v játrech .Na těchto dvou úrovních působení je zajišťován mechanismus absorpce tuků a tím i snižování tělesné hmotnosti neboli hubnutí , takže zelená káva působí jako dietní doplněk při hubnutí .
Látky a sloučeniny, které se v zelené kávě nacházejí mají významný vliv na stabilizaci hladiny cukru v krvi, což naznačuje příznivý potenciál při diabetu 2 , jakož i samotné prevenci vůči tomuto onemocnění ( cukrovky ) , tj. iv souvislosti se snížením hladiny homocysteinu v krvi .

 
       
 

Jedná se o strom, který se většinou vyskytuje v různých oblastech rovníku. V kulturách, u kterých se tento strom vyskytuje, se v léčitelství využívají všechny jeho části – výluhy a čaje z listů, plody, oplodí, kůra, hlavně při problémech s játry, při revmatismu, astmatu a zvýšeném krevním tlaku. Významným objevem bylo zjištění cenných přírodních sloučenin v listech (Annonacenové acetogeniny), které mají významné protinádorové selektivní účinky, přičemž nepoškozují zdravé buňky. Listy, stejně jako i plody jsou také významným nutričním zdojem, zajímavým pro své složení a obsah.
V EU je povoleno jako „Nová potravina“ (doplněk stravy).

 
       
 

Kinkeliba je většinou keř nebo strom, který dorůstá až do patnáctimetrové výšky. Přirozeným místem výskytu je subsaharské pásmo, tzv. Sahel, který se táhne napříč Afrikou od Senegalu, přes Nigérii a Kamerun až po Sudán. Jeho výskyt je výrazně zredukován, protože je místními používán převážně jako palivové dřevo. Využívají se hlavně listy v sušené formě a to na různé zápary a čaje pro jejich léčivé účinky. Mají výrazné antioxidační účinky, zmírňují diabetes, má dietetické účinky, napomáhá při problémech s metabolismem glukózy, zánětlivých a jiných poruchách jater a při zmírňování následků virové hepatitidy.V listech jsou významná množství látek jako taniny, minerály (draslík) dusíkaté látky a polyfenoly a vitamíny.
V EU je povoleno jako „Nová potravina“ (doplněk stravy).

 
       
 

Moderní výzkum dokázal že Kinkeliba (Combretum micranthum), zejména listy tohoto stromu, který se nachází v suché oblasti pásma afrického Sahelu jsou využitelné při léčbě různých onemocnění.
Další rostlinou z níž se vyrábějí léky pro léčbu jater je Ostropestřec mariánský ( Silybum marianum ) . Semínka této rostliny obsahují silymarin a další fytozlúčeniny , které se používají při výrobě léků určených k léčbě nemocí jater.
Nakolik Kinkeliba (Combrethum micranthum) má příznivý účinek při regeneraci jater na jedné úrovni ( combrestatín , piperidin , kinkeloidy ) a Ostropestřec mariánský (silymarin) na jiné úrovni léčivých látek , je vysoký předpoklad efektivního využití těchto dvou teritoriální odlišných rostlin jako jedna z nejúčinnějších metod při fytoterapii při chorobách jater resp. při regeneraci jater po různých stavech , kde játra v důsledku jiných vlivů a nemocí byla částečně poškozena.

U obou rostlin byla zjištěna vysoká antioxidační aktivita . Několik výzkumy a studie dokazují příznivé účinky látek , které byly zjištěny v Kinkelibe a ostropestřec při diabetu typu 2 , při zmierňovanícholesterolu , jakož i stabilizování a snižování krevního tlaku , terapeutické účinky při rakovině močového měchýře, zmírňování důsledků kardiovaskulárních onemocnění a přímé účinky při podpoře trávení , při zmírňování nadváhy ( hubnutí ) .

V souvislosti s biologickou aktivitou fytofarmak obsažených v sušených listech stromu Kinkéliby (Combretum micranthum) se úspěšně využívají (jako výluhy, prášek, tablety a jiné formy) při léčbě některých nemocí jako například :

 
       
 

Stoprocentně přírodní produkt je vyroben ze sušených listů stromu. Tento strom, nazývaný také „Strom života“ je v místech výskytu velmi ceněn pro vysoký obsah zdraví prospěšných látek. A to jak z hlediska výživy, tak i kvůli vysokému obsahu vitamínů, minerálů, antioxidantů, jednoduchých cukrů a podobně. Další významné využití je v léčitelství, kde se projevuje příznivý účinek při vysokém krevním tlaku, zvýšeném cholesterolu, při infekcích močových cest, dále pro svoji antibiotickou aktivitu na různé druhy bakterií, v neposlední řadě byl zjištěn velký preventivní onkologický potenciál této rostliny.
V EU je povoleno jako „Nová potravina“ (doplněk stravy).

 
       
 

Mucuna je nazývaná též „Africká fazole“ či „chlupatá fazole“. Důvodem je, že na povrchu lusku jsou žahavé chloupky asi 0,5 mm dlouhé. Je cenná jako surovina pro výrobu léků k léčbě Parkinsonovy choroby a jiných nemocí. V místě svého výskytu je využívána při léčbě nebo zmírnění důsledků nemocí, pro léčbu revmatických bolestí. Působí při odbourávání tuků a podporuje růst svalové hmoty. Mucuna běžně obsahuje 4 - 5,5% L-dopy. Pro její vlastnosti je v místech výskytu v léčitelství využívána i pro její afrodisiakální účinky, podporuje produkci růstového hormonu a příznivě působí při poruchách nervových vzruchů (třes rukou a jiné). Literatura a různé studie popisují až 37 farmaceuticky aktivních látek a složek.
V EU není povolena jako součást nebo doplněk stravy, ale začíná se objevovat jako součást výživových doplňků.

 
       
 

Bezlepková obilovina z vlastní produkce. Snížení obezity, kardiovaskulárních chorob, nádorových rizik ze stravovacích návyků a stravy, při diabetu a vysokém cholesterolu.
Sorghum je vynikající potravinou pro lidi trpící celiakií. Nejjednodušší cestou jak se vyhnout zdravotním problémům, nebo důsledkům z nesprávné potraviny je bezlepková strava. V mnoha zemích se vyrábí a konzumuje více druhů různých jídel ze Sorghumu, jako tortily (střední Amerika, Mexiko), nekvašený chléb. Roti a kvašené chleby, kaše, pečivo, kuskus jsou rozšířeny po celé západní Africe. Dále i tuhé kaše (tuwo, mato, karo, ugali). Ze Sorghumu je vyráběno i pivo a jiné nápoje. V Japonsku jsou oblíbené Snack potraviny vyrobené podílem Sorghumu. Sorghum se dostává i ve vyspělých zemích postupně do jídelníčku pro své zdravotně prospěšné a lehce stravitelné fytonutrienty.